KIRIKKALE
31°

GECE GÜNDÜZ ROKET-SAN PEŞİNDEN KOŞTUM

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı


Roket-San’ı başka bir şehre gideceğini buradan alıp Kırıkkale’ye getirdiğini söyleyen Başkan Saygılı “Gece gündüz Roket-San yatırımının Kırıkkale’ye gelmesi için çalıştım.” dedi.
Yeni İmar Yerleri Açacağız
Devasa bir yatırım olarak Roket-San’ı tanımlayan Başkan Saygılı “Bu büyük yatırımı ile şehrimizin alanlarının genişlemesidir. Daha önce toplantıda demiştim ki arkadaşlara Kırıkkale’de mevki farketmeksizin arsa alın, arsası olanlarda satmasın demiştim. Çünkü değerinin çok çok altındayız. Uçacak daha. Kırıkkale arsa açısından fakir bir şehir. Yani yeteri kadar arsamız yok. Yeni imar alanları açmak zorundayız. Biz yoğun imar çalışmaları yapacağız. Yeni yerleşim yerlerinde de bugünkü yaşadığımız problemleri yaşamayalım diye altyapı çalışması yapacağız” dedi.
 
Vicdanım Rahat
Roketsan’ın çalışmaya başlamasıyla şehirde büyük bir nüfus artışı olacağını söyleyen Başkan Saygılı “Kırıkkale Belediye Başkanı olarak Mehmet Saygılı çay ocaklarında otururdu, parklarda otururdu, bir daha seçiliyim diye tantanalar yapardı ama ben çalıştım. Birilerinin gece gündüz bu işlerin peşinde koşması gerekiyordu, ben gece gündüz bunların peşinde koştum. O yüzden vicdanım rahat. Şükürler olsun alnımda açık.” İfadesini kullandı.
Genel Müdürün Dediğine mi Klavye Başında Yazanlara mı İnancaz
Roket-San’da çalışacak işçi sayısı üzerinde şehirde polemik yapıldığını gazetecilerin sorması üzerine başkan Saygılı Roket-San Genel Müdürünün dönemin bakan ve milletvekilleri huzurunda yaptığı konuşmayı örnek göstererek “Roket-San genel müdürü ulusal basına açıklamalar yaptığında, sordular burada kaç kişi çalışacak diye. Genel müdür binlerle ifade etti. Üst sınır belirlemedi. Şimdi Roket-San genel müdürünün açıklamalarına mı inanacağız, klavye başında yazanlara mı? Şu anda Roket-San’ın inşaatında kaç kişi çalışıyor ona bakmak lazım. Kırıkkale’ye kurulan Roket-San Elmadağ’da bulunan Roket-San tesislerinin 10 katı büyüklükte. Şu anda Elmadağ’da kaç kişi çalışıyor ona bakmak lazım” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

90747

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171