KIRIKKALE
31°

Şüpheli araçtan 186 parça tarihi eser çıktı


Kırıkkale'de şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde arama yapan polis ekipleri, 170 adet sikke, 14 adet obje ve 2 adette Hz. İsa ve insan figürlerinin olduğu ceylan derisinden yapılan el yazması kitap ele geçirdi. 
Edinilen bilgiye göre, Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, gece saatlerinde Ahılı Caddesi üzerinde yapılan yol uygulamasında şüphe üzerine bir otomobil durduruldu. Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle otomobilde yapılan aramalarda, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 170 adet sikke, 14 adet obje, 2 adet ceylan derisi üzerine Hz. İsa ve insan figürlerinin olduğu el yazması kitap ve bir miktar kimyasal toz ele geçirildi. Polis ekiplerince, A.G. (40), Y.T. (32) ve Z.G. (49) gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar, emniyetteki alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

Sera Projesi Hazırlamak

İlginizi Çekebilir

Polisler, vatandaşları bilgilendirdi

İlginizi Çekebilir

Bakanlık olarak çalışmaları hızlandıracağız

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99457

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171