KIRIKKALE
31°

Yahşihan’a Meydan Projesi


Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmalarına devam ederken yeni projelerinden “Yahşihan Meydan Projesi”nin tanıtımını gerçekleştirdi.


Göreve gelmesiyle 5 senede 175 projeyi hayata geçiren Türkyılmaz, ilçe merkezinin cazibesini artırmak için hazırladığı projeyi: “ İlçe merkezimizin çehresini güzelleştireceğimiz, sosyal ve kültürel değerlerimizi temsil eden ve bir taraftan da mevcut ihtiyaçlara çözümler üreten meydan projemiz ile nitelikli ve sürdürülebilir açık alanların üretilmesi, farklı yaş gruplarının bir arada kaliteli zaman geçirmesi, halkımızın ilçemize karşı aidiyet duygusu geliştirmesini amaçlıyoruz.” Şeklinde açıkladı.


Türkyılmaz, yaklaşık 2000 metrekare alana inşa edilecek olan proje için “2000 metrekare büyüklüğündeki meydanımızda oturma alanları, süs havuzu, banklar ve yeşil alanlar konumlandırılacaktır. Meydanın karşısında bulunan mevcut yapılarımız kent kültürü ve kent estetiğine uygun bir şekilde ahşap görünümünde dış cephe restorasyonu uygulanarak ilçemiz tarihini yansıtacak bir görünüme kavuşturulacaktır. İlçemizde eksikliği hissedilen açık alan ihtiyacı, projemiz sayesinde çözüme kavuşacak, vatandaşlarımız için ilçemizde ferah bir ortam oluşacaktır.” Açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Gazetekale’nin Ekim sayısı tüm bayilerde 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de miniklere “112” eğitimi

İlginizi Çekebilir

Sevgi ve merhamet timi sahada

Haber Yorumları

Yorum Yaz

78724

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171