KIRIKKALE
37°
00:7

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale’de hububat hasadı başladı

Kırıkkale’de hububat hasadı başladı


Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürlüğünce “Hasat Şenliği” düzenlendi. Düzenlenen şenliğin ardından kentteki ilk hasat başladı.
Bahşılı ilçesi Karaahmetli köyünde düzenlenen şenlikte konuşan Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olduğunu belirterek anız yakma konusuna dikkat çekti.
Küresel ısınmanın yoğun olduğu bir dönemden geçtiklerini belirten Makas, “Hava sıcaklıkları normallerinin çok çok üstünde. Özellikle köylülerimizi hem çiftçilerimizi hem de Kırıkkale'mizden seyir halinde geçen tüm sürücülerimizi uyarıyorum. Lütfen hem izmarit atmasından tutun hem de yangına sebep malzemenin arazide bırakılmaması yönünde tavsiyede bulunuyoruz.” dedi.
Vatandaşlarla bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Vali Makas, “Kırıkkale’miz, bir tarafta savunma sanayisiyle, lokomotif şehir olarak anılmakta ama bir o kadar da tarım ve hayvancılıkta da isim yapmış bir şehrimiz ve üreten bir şehrimiz. Millî ve manevi değerleri yüksek bir şehir. Bizler üretmekle mükellefiz. Kırıkkale'nin diğer 80 vilayetimiz gibi yerinde durma gibi bir lüksü yok, çalışacağız. Hep ileriye doğru yürüyeceğiz. Dolayısıyla emek veren tüm çiftçilerimizi kutluyorum Allah bereketini artırsın.”
Makas, son günlerde yurdun bazı noktalarında yaşanan yangınlara da dikkat çekerek, şunları söyledi:
“Allah tekrarını bir daha bu millete göstermesin, Allah her türlü felaketten memleketimizi, çiftçimizi korusun. Anız yangınlarıyla beraber canlarımızı kaybettik. Allah gani gani rahmet etsin. Emekler heba oldu. Devletimiz onların yanında olacak. Biz de bu riskle karşı karşıya olan bir şehiriz.”
Konuşmaların ardından Vali Makas biçerdövere binerek ilk hasadı başlattı.
Şenliğe, Vali Makas’ın yanı sıra Bahşılı Kaymakam Vekili Mintaha Sarikaya, Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş ile çiftçiler katıldı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

18099

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171