KIRIKKALE
37°
01:5

İkindi'ye Kalan Süre

Kurban Bayramı dolayısıyla tatilciler yollara akın etti

Kurban Bayramı dolayısıyla tatilciler yollara akın etti


Kurban Bayramı tatili için memleketlerine ya da tatil beldelerine gitmek isteyen vatandaşlar, 9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte yollara döküldü. Bu durum ise karayollarında yoğunluğa sebep oldu. Özellikle 43 ilin kara yolu bağlantı noktası olan ve "Kilit Kavşak" olarak adlandırılan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu belirgin bir şekilde arttı.
Kırıkkale-Ankara kara yolunda yaşanan yoğunluk, tatilcilerin memleketlerine ya da tatil beldelerine ulaşmak için yollara akın etmesi gece saatlerinde yoğunluk oluşturdu.
Yoğunluğu azaltmak ve ulaşımı daha akıcı hale getirmek amacıyla trafik ekipleri gece gündüz çalışıyor. Ulaşımın aksamaması için Kırıkkale-Ankara kara yolundaki bazı kavşaklar, karayolları ekipleri tarafından geçici olarak araç trafiğine kapatıldı. Bu sayede trafik akışının durma noktasına gelmeden kontrollü bir şekilde ilerlemesi hedefleniyor.
Trafik ekipleri, yol boyunca denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Yoğun trafik nedeniyle herhangi bir kazanın yaşanmaması için azami çaba gösteriliyor. Ekipler, sürücüleri hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları ve trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarıyor.
Kırıkkale-Ankara kara yolu üzerindeki kontrol noktalarında görev yapan jandarma ekipleri, şehirler arası yolcu taşıyan otobüsleri durdurarak sürücü ve yolcuların kontrolleri yapılıyor. Bu kontrollerde, otobüslerin taşıma kapasitesi, yolcuların güvenliği ve belgelerin tam olup olmadığı inceleniyor. Ayrıca, sürücülerin dinlenme sürelerine riayet edip etmedikleri de kontrol ediliyor.
Bayram tatili süresince yollarda olan sürücülerin, trafik kurallarına uymaları da büyük önem taşıyor. Uzun yolculuklarda sürücülerin yeterince dinlenmiş olmaları, yorgun şekilde direksiyon başına geçmemeleri gerekiyor. 
Kurban Bayramı tatili boyunca trafik yoğunluğunun devam etmesi beklenirken, yetkililer vatandaşların güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için tüm önlemleri almış durumda. Tatilcilerin de bu süreçte duyarlı olmaları, trafik kurallarına uymaları ve güvenli bir yolculuk yapmaları büyük önem arz ediyor.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

23637

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171