KIRIKKALE
37°
01:4

İkindi'ye Kalan Süre

Öğrencilerin karne ve tatil sevinci

Öğrencilerin karne ve tatil sevinci


Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale'deki 244 okulda eğitim gören 47 bin öğrenci, karne ve tatil sevinci yaşadı.
2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Kırıkkale Yavuz Selim İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.
Törene, Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın ile beraberindekiler katıldı.
Okulun tekvando takımı gösterileriyle törene renk kattı.
Kırıkkale Valisi Makas, öğrencilerin gösterilerini izledikten sonra her birini ayrı ayrı tebrik etti.
Vali Mehmet Makas, Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran ve Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın daha sonra sınıflara geçerek öğrencilerin karne ve hediyelerini verdi.
Vali Makas, karne dağıtımının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iyi bir eğitim öğretim dönemi geçirdiklerini söyledi.
Öğrencileri bugün itibariyle yaz tatiline gönderdiklerini belirten Makas, “Kırıkkale’mizde 244 okulumuzda 47 bin öğrencimizi yaz tatiline gönderiyoruz. 4 bin 131 öğretmenimizle beraber çok güzel eğitim öğretim bağlamında hizmet sunduğumuza inanıyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Öğretmenlerimizin öğrencilerimizi yetiştirilmesinde çok büyük emekleri var. Sadece ders bağlamında değil onları topluma iyi bir birey olarak yetiştirmek adına hizmetleri oldu. 4 bin mesai arkadaşımı gönülden kutluyorum. Millî Eğitim Müdürümüzü ve camiayı kutluyorum. Öğrencilerimiz tatili hak ettiler. Sınavlar sonrası yeni okullara ve üniversitelere başlayacak olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Gelecek eğitim öğretim yılı başında öğrencilerimizi bekliyor alacağız. Tatil sürecinde tüm öğrencilerimizi kendilerini daha da geliştirerek hayata hazırlanmalarını istiyoruz ve öğrencilerimize iyi bir tatil diliyorum.” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11602

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171