KIRIKKALE
37°
01:3

İkindi'ye Kalan Süre

İslami Değerler Külliyesine akın ettiler

İslami değerler külliyesine akın ettilerKırıkkale İslami Değerler Külliyesi ve Siyeri Nebi Müzesi Kurban Bayramı’nda Kırıkkale ve çevre illerden binlerce ziyaretçiye evsahipliği yaptı. 4 bini aşkın misafiri ağırlayan külliye Kırıkkale’nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

2023 yılında açılan Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi, Siyeri Nebi Müzesi Kurban Bayramı’nda da ziyaretçilerin akınına uğradı. Karacalı mevkiinde hizmete giren külliye, hem mimarisi hem içinde bulunan tesisler hem de Siyeri Nebi ve Mushaf Müzesi ile Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi çekmeyi sürdürüyor. Bu bayramda da külliyede yine ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Arefe gününden itibaren bayramın bitimine kadar geçen sürede; Ankara, Kırşehir, Kayseri, Manisa, Zonguldak, Tokat, Samsun, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Antalya, Çankırı, Çorum, İzmir, Edirne, Düzce, Rize, Bolu, Eskişehir, Konya, Afyon illeri başta olmak üzere 4 binden fazla ziyaretçi Siyeri Nebi Müzesine ve İslami Değerler Külliyesi’ne akın etti.


Müzede özellikle Peygamber Efendimizin hayatının maketlerle anlatıldığı bölümle birlikte mukaddes emanetler bölümü dolup taştı. İslami Değerler Külliyesi içinde kütüphaneden Kuran Kursu’na, gasilhaneden taziye evine kadar bir çok bölüm bulunuyor. Gökyüzünden bakıldığında Allah lafzının Arapça yazılmış hali görünen külliyede Kabe örtüleri, Peygamber Efendimize ait sakalı şerifler ve İslam tarihine ilişkin eserler ile yüzlerce farklı dil ve dönemde basılmış Kuran-ı Kerim’ler sergileniyor. Müze sabah 11.00 akşam 19.00 arası açık bulunuyor.  İslami Değerler Külliyesi Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Akyön, müzenin açıldığından beri ziyaretçi yoğunluğu yaşadığını belirterek, “Özellikle bu bayram hem şehir içinden hem de şehirler arası seyahat eden vatandaşlarımızdan ilgi daha fazla oldu. Onları elimizden geldiğince iyi ağırlamaya, talebe yetişmeye çalışıyoruz. Külliyeyi kurarken, ‘Her şey O’nun için’ diyerek, Peygamber Efendimizi anlatmak üzere yola çıkmıştık. Ziyaretçilerimiz de burada onun hatıraları buluyor ve mutlu oluyorlar” dedi.

İlginizi Çekebilir

İslami Değerler Külliyesine akın ettiler

İlginizi Çekebilir

Devlet bakanları Siyer-i Nebi Müzesine hayran kaldı

İlginizi Çekebilir

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan İslami Değerler Külliyesi’ne övgü

Haber Yorumları

Yorum Yaz

96194

Hakkımızda

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde KirikkaleSonDakika.net'te okuyabilirsiniz!. Kırıkkale ile ilgili gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında Kırıkkale Son Dakika'da!

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171